KODRIĆ DRUGI U NJEMAČKOJ

Uspjeh hrvatskog vozača

Mladi hrvatski automobilist Martin Kodrić ostvario je do sada najbolji rezultat u seriji Formula Renault 2.0 Eurocup popevši se na drugu poziciju podija. Peto ovogodišnje natjecanje Forumle Renault 2.0 Eurocup održano je ovog vikenda na stazi Nurburgring. Konkurencija je bila najjača do sada u ovoj sezoni. Nastupilo je čak 35 vozača iz 18 zemalja. Jedini hrvatski vozač, Martin Kodrić, ostvario je vrlo dobro vrijeme već u kvalifikacijama za prvu utrku. Ostvarenim osmim vremenom u svojoj grupi osvojio je 15. startnu poziciju, a utrku završio među osvajačima bodova, deveti. Pobijedio je Britanac Jack Aitken kojem je ovo bila treća ovosezonska pobjeda, ispred Japanca Ukyo Sasahare i Rusa Matevosa Isaakyana.                                                                                                                   U kvalifikacijama za drugu utrku Kodrić je ostvario najbolje vrijeme u svojoj grupi! Najbolje vrijeme druge grupe vozača bilo je bolje od Martinovog, stoga je utrku startao s druge pozicije. Zbog mokre staze utrka je započela iza sigurnosnog automobila. Martin je svoju drugu poziciju držao cijelu utrku, samo ju je nakratko izgubio i odmah vratio natrag. Fantastičan rezultat za mladog hrvatskog vozača. Za pobjednikom Britancem Benom Barnicoatom, svojim timskim kolegom (Fortec Motorsports) zaostao je svega 6,448 sekundi. Bilo je to bolje za pet sekundi od trećeplasiranog Francuza Anthoine Huberta.                                  Poslije deset utrka u Španjolskoj, Belgiji, Mađarskoj, Velikoj Britaniji i Njemačkoj vodeći je švicarski tandem Louis Deletraz na prvoj i Kevin Jörg na drugoj sa svega pet bodova razlike, a treći Jack Aitken uz osam bodova manje od vodećeg. Kodrić je uz bodove na četiri ovosezonske utrke i prvim postoljem na 11.poziciji. Slijedeće natjecanje je u Francuskoj, Le Mans za dva tjedna, te posljednje u sezoni sredinom listopada u Jerezu u Španjolskoj.              (mik)