AUTOSLALOM ZA PRVENSTVO HRVATSKE
ALUCRO UČKA '03
Učka, 23.-24.05.2003.

UKUPNI REDOSLIJED
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 1 86 Bojan Krota AMK Skok Racing
Palfinger
Autobianchi A112 16.383 0 20
2. 5 40 Mijo Jurašić AK Klek Autobianchi A112 16.419 36 15
3. 5 31 Denis Šroler AK Velika Gorica Autobianchi A112 Ab. 16.421 38 12
4. 3 58 Mario Macan AMD Zanatlija
Zanatlija
Volkswagen Golf 16.512 129 10
5. 7 7 Jordan Matijašić AK Rijeka Autobianchi A112 Ab. 16.544 161 8
6. 6 12 Tomislav Tuk AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo 60 16.555 172 6
7. 6 30 Denis Krota AMD Matulji Racing Renault 5 GT Turbo 16.628 245 4
8. 3 59 Marin Petrić AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Opel Corsa 16.659 276 3
9. 2 72 Ivan Černeha AMK Skok Racing Peugeot 106 16.764 381 2
10. 3 57 Antun Laušin SAK Samobor Honda Civic 1.5i GT 16.768 385 1
11. 5 34 Miro Birt AK HBT Racing Yugo 16.838 455 -
12. 6 18 Hrvoje Avanić AK INA Zagreb Yugo 1.6 16.854 471 -
13. 1 85 Palmina Aljinović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Autobianchi A112 Ab. 16.858 475 -
14. 6 9 Cvetko Jaketić AK Klek Volkswagen Golf 16.878 495 -
15. 5 35 Tomislav Šepić AK Rijeka
Palfinger
Yugo Koral 55 16.984 601 -
16. 6 17 Ivica Brozović AK Klek Yugo 17.136 753 -
17. 5 36 Alen Sekula AMD Zanatlija Yugo 55 17.169 786 -
18. 3 70 Dušan Balkovec AK Klek Honda 17.436 1.053 -
19. 1 87 Vedran Rzaunek AMD Zanatlija Autobianchi A112 Ab. 17.500 1.117 -
20. 6 23 Dario Ljubičić AK Dubrava Volkswagen Golf 17.549 1.166 -
21. 5 38 Marino Ivančić AMK Skok Racing Autobianchi A112 Ab. 17.591 1.208 -
22. 2 77 Vedran Đukić AK HBT Racing Citroën AX 17.594 1.211 -
23. 2 73 Tihomir Pašić AMD Opatija Fiat Seicento Sporting 17.723 1.340 -
24. 5 50 Željko Kelečić AK Dubrava Yugo 17.740 1.357 -
25. 6 14 Dušan Grahek AK Klek Renault 5 GT Turbo 17.779 1.396 -
26. 6 21 Igor Šušković AK Dubrava Volkswagen Golf GTI 17.813 1.430 -
27. 4 54 Igor Črnac AMD Matulji Racing Opel Astra 2.0 TDi 17.909 1.526 -
28. 5 39 Željko Lipušić AK INA Zagreb Zastava 750 17.917 1.534 -
29. 3 69 Branko Semper AK Dubrava Ford Fiesta 18.098 1.715 -
30. 2 74 Tomislav Tuk AK Dubrava
Dubrava Tuning
Toyota Starlet 18.168 1.785 -
31. 8 3 Ivan Jaranović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Volkswagen Golf GTI 18.318 1.935 -
32. 6 27 Andrej Medić AK Dubrava Yugo 18.363 1.980 -
33. 1 88 Renea Čubrić AŠAK Udruž.Vozačice Autobianchi A112 18.529 2.146 -
34. 3 63 Stjepko Cigit SAK Samobor Citroën Xsara VTS 18.562 2.179 -
35. 6 29 Danijel Lukić AMD Matulji Racing Mazda 323 GTR 4WD 18.630 2.247 -
36. 7 5 Davor Fiket AK Delta Fiat Cinquecento Sp. 18.694 2.311 -
37. 1 89 Želimir Popović AK Pula-Rovinj Autobianchi A112 18.766 2.383 -
38. 2 76 Ivo Marinović AMD Zanatlija Suzuki Swift 18.817 2.434 -
39. 3 62 Alen Starc AK HBT Racing Hyundai Coupe 2.0 FX 19.005 2.622 -
40. 7 6 Nedjeljko Poslončec AMD Zanatlija
Zanatlija
Škoda Felicia 1.3 LXi 19.087 2.704 -
41. 3 68 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Honda Civic 19.094 2.711 -
42. 5 51 Martina Tuk AK Dubrava Yugo 19.165 2.782 -
43. 3 66 Nedeljko Orešić AMK Dugo Selo Honda Civic 1.6 19.191 2.808 -
44. 2 75 Branimir Turčan AK Dubrava Honda Civic 19.203 2.820 -
45. 2 84 Igor Vičević AMD Grobnik Fiat Uno 19.268 2.885 -
46. 2 80 Vedran Radević AK Rijeka Renault Twingo 19.348 2.965 -
47. 5 43 Ivica Šepić AK Rijeka
Palfinger
Yugo Koral 55 19.699 3.316 -
48. 3 65 Snježana Starc AK HBT Racing Hyundai Coupe 2.0 FX 19.910 3.527 -
49. 8 1 Nenad Damarija AK Delta Ford Focus 2.0 16V 19.937 3.554 -
50. 2 82 Nedeljko Kosanović AK Dubrava Toyota Starlet 20.115 3.732 -
51. 8 4 Mario Jurišić AK Rijeka Fiat Ritmo Abarth 20.328 3.945 -
52. 3 71 Marko Cesar AK HBT Racing Peugeot 205 20.541 4.158 -
53. 2 79 Ljiljana Kamenar AK Rijeka Autobianchi A112 Ab. 20.578 4.195 -
54. 5 41 Marijan Hihlik AK INA Zastava 750 20.608 4.225 -
55. 1 90 Denis Šverko AMD Opatija Austin Mini Moris 21.219 4.836 -
56. 3 67 Milan Popov AK Dubrava BMW 315 21.836 5.453 -
57. 6 15 Nenad Kolman AK Dubrava Volkswagen Golf 22.140 5.757 -
58. 1 91 Srećko Bura AMK Split Motorsport Opel Corsa 1.0 22.201 5.818 -
59. 5 48 Ivan Bijelić AMK Skok Racing Zastava 750 22.266 5.883 -
60. 2 81 Damir Bartolić AMD Zanatlija Yugo 55 22.894 6.511 -
61. 7 8 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Škoda Felicia 1.3 LXi 23.893 7.510 -
62. 5 44 Aljoša Kinkela AMD Opatija Zastava 750 SC 24.072 7.689 -
63. 5 52 Matija Oštrec AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo 24.401 8.018 -
64. 4 56 Ivan Guštin AK Pula-Rovinj Renault Clio 1.5 DCi 24.651 8.268 -
65. 3 61 Damir Dražić SAK Samobor Citroën Xsara VTS 25.310 8.927 -
66. 6 22 Zoran Grabović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Opel Kadett 1.2 Turbo 25.669 9.286 -
67. 5 32 Tvrtko Radovanović AK Velika Gorica Yugo Koral 25.833 9.450 -
68. 2 78 Tomislav Turčan AK Dubrava Honda Civic 26.794 10.411 -
69. 8 2 Nataša Damarija AK Delta Ford Focus 2.0 16V 27.167 10.784 -
70. 6 28 Dijana Ferković AK Dubrava Yugo 30.898 14.515 -
71. 5 49 Petar Fable AMK Skok Racing Zastava 750 31.849 15.466 -
72. 6 16 Ljerko Žanić AK Klek Yugo 33.106 16.723 -
73. 6 10 Marko Palijan AK Dubrava
Dubrava Tuning
Fiat Uno Turbo i.e. 33.216 16.833 -
74. 5 55 Davor Nišević AK Dubrava Yugo 39.192 22.809 -
75. 6 25 Žarko Grbac AMD Opatija Yugo 60 40.486 24.103 -
76. 5 37 Antun Drnovšek AMD Zanatlija Autobianchi A112 43.203 26.820 -
77. 1 93 Mario Basan AMD Opatija Zastava 850 57.409 41.026 -
- 6 11 Dejan Kopajtić AK Rijeka
Palfinger
Yugo odustao -
- 6 13 Zlatko Barbić AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo odustao -
- 6 19 Ivan Dropučić AK Dubrava Volkswagen Golf odustao -
- 6 26 Igor Keser AK Dubrava Yugo odustao -
- 5 33 Aleksandar Radovanović AK Velika Gorica Yugo Koral odustao -
- 5 42 Denis Sandalj AMK Buzet Zastava 750 S odustao -
- 5 53 Dalibor Rumenjak AMD Zanatlija Zastava 128 odustao -
- 3 64 Mato Dumenčić AK Dubrava Ford Fiesta odustao -
- 1 92 Ivan Mikačević AMD Opatija Zastava 850 odustao -
 
REDOSLIJED VOZAČICA
Poz. Kl. S.b. Vozačica Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 1 85 Palmina Aljinović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Autobianchi A112 Ab. 16.858 0 20
2. 1 88 Renea Čubrić AŠAK Udruž.Vozačice Autobianchi A112 18.529 1.671 15
3. 3 68 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Honda Civic 19.094 2.236 12
4. 5 51 Martina Tuk AK Dubrava Yugo 19.165 2.307 10
5. 3 65 Snježana Starc AK HBT Racing Hyundai Coupe 2.0 FX 19.910 3.052 8
6. 2 79 Ljiljana Kamenar AK Rijeka Autobianchi A112 Ab. 20.578 3.720 6
7. 7 8 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Škoda Felicia 1.3 LXi 23.893 7.035 4
8. 8 2 Nataša Damarija AK Delta Ford Focus 2.0 16V 27.167 10.309 3
9. 6 28 Dijana Ferković AK Dubrava Yugo 30.898 14.040 2
 
REDOSLIJED JUNIORA
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 1 86 Bojan Krota AMK Skok Racing
Palfinger
Autobianchi A112 16.383 0 20
2. 2 72 Ivan Černeha AMK Skok Racing Peugeot 106 16.764 381 15
3. 5 34 Miro Birt AK HBT Racing Yugo 16.838 455 12
4. 5 35 Tomislav Šepić AK Rijeka
Palfinger
Yugo Koral 55 16.984 601 10
5. 5 36 Alen Sekula AMD Zanatlija Yugo 55 17.169 786 8
6. 5 38 Marino Ivančić AMK Skok Racing Autobianchi A112 Ab. 17.591 1.208 6
7. 6 21 Igor Šušković AK Dubrava Volkswagen Golf GTI 17.813 1.430 4
8. 3 68 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Honda Civic 19.094 2.711 3
9. 8 1 Nenad Damarija AK Delta Ford Focus 2.0 16V 19.937 3.554 2
10. 7 8 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Škoda Felicia 1.3 LXi 23.893 7.510 1
11. 5 52 Matija Oštrec AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo 24.401 8.018 -
12. 6 28 Dijana Ferković AK Dubrava Yugo 30.898 14.515 -
- 5 53 Dalibor Rumenjak AMD Zanatlija Zastava 128 odustao -
- 1 92 Ivan Mikačević AMD Opatija Zastava 850 odustao -
 
KLASA 1
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 1 86 Bojan Krota AMK Skok Racing
Palfinger
Autobianchi A112 16.383 0 20
2. 1 85 Palmina Aljinović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Autobianchi A112 Ab. 16.858 475 15
3. 1 87 Vedran Rzaunek AMD Zanatlija Autobianchi A112 Ab. 17.500 1.117 12
4. 1 88 Renea Čubrić AŠAK Udruž.Vozačice Autobianchi A112 18.529 2.146 10
5. 1 89 Želimir Popović AK Pula-Rovinj Autobianchi A112 18.766 2.383 8
6. 1 90 Denis Šverko AMD Opatija Austin Mini Moris 21.219 4.836 6
7. 1 91 Srećko Bura AMK Split Motorsport Opel Corsa 1.0 22.201 5.818 4
8. 1 93 Mario Basan AMD Opatija Zastava 850 57.409 41.026 3
- 1 92 Ivan Mikačević AMD Opatija Zastava 850 odustao -
 
KLASA 2
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 2 72 Ivan Černeha AMK Skok Racing Peugeot 106 16.764 0 20
2. 2 77 Vedran Đukić AK HBT Racing Citroën AX 17.594 830 15
3. 2 73 Tihomir Pašić AMD Opatija Fiat Seicento Sporting 17.723 959 12
4. 2 74 Tomislav Tuk AK Dubrava
Dubrava Tuning
Toyota Starlet 18.168 1.404 10
5. 2 76 Ivo Marinović AMD Zanatlija Suzuki Swift 18.817 2.053 8
6. 2 75 Branimir Turčan AK Dubrava Honda Civic 19.203 2.439 6
7. 2 84 Igor Vičević AMD Grobnik Fiat Uno 19.268 2.504 4
8. 2 80 Vedran Radević AK Rijeka Renault Twingo 19.348 2.584 3
9. 2 82 Nedeljko Kosanović AK Dubrava Toyota Starlet 20.115 3.351 2
10. 2 79 Ljiljana Kamenar AK Rijeka Autobianchi A112 Ab. 20.578 3.814 1
11. 2 81 Damir Bartolić AMD Zanatlija Yugo 55 22.894 6.130 -
12. 2 78 Tomislav Turčan AK Dubrava Honda Civic 26.794 10.030 -
 
KLASA 3
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 3 58 Mario Macan AMD Zanatlija
Zanatlija
Volkswagen Golf 16.512 0 20
2. 3 59 Marin Petrić AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Opel Corsa 16.659 147 15
3. 3 57 Antun Laušin SAK Samobor Honda Civic 1.5i GT 16.768 256 12
4. 3 70 Dušan Balkovec AK Klek Honda 17.436 924 10
5. 3 69 Branko Semper AK Dubrava Ford Fiesta 18.098 1.586 8
6. 3 63 Stjepko Cigit SAK Samobor Citroën Xsara VTS 18.562 2.050 6
7. 3 62 Alen Starc AK HBT Racing Hyundai Coupe 2.0 FX 19.005 2.493 4
8. 3 68 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Honda Civic 19.094 2.582 3
9. 3 66 Nedeljko Orešić AMK Dugo Selo Honda Civic 1.6 19.191 2.679 2
10. 3 65 Snježana Starc AK HBT Racing Hyundai Coupe 2.0 FX 19.910 3.398 1
11. 3 71 Marko Cesar AK HBT Racing Peugeot 205 20.541 4.029 -
12. 3 67 Milan Popov AK Dubrava BMW 315 21.836 5.324 -
13. 3 61 Damir Dražić SAK Samobor Citroën Xsara VTS 25.310 8.798 -
- 3 64 Mato Dumenčić AK Dubrava Ford Fiesta odustao -
 
KLASA 4
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 4 54 Igor Črnac AMD Matulji Racing Opel Astra 2.0 TDi 17.909 0 10
2. 4 56 Ivan Guštin AK Pula-Rovinj Renault Clio 1.5 DCi 24.651 6.742 7,5
 
KLASA 5
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 5 40 Mijo Jurašić AK Klek Autobianchi A112 16.419 0 20
2. 5 31 Denis Šroler AK Velika Gorica Autobianchi A112 Ab. 16.421 2 15
3. 5 34 Miro Birt AK HBT Racing Yugo 16.838 419 12
4. 5 35 Tomislav Šepić AK Rijeka
Palfinger
Yugo Koral 55 16.984 565 10
5. 5 36 Alen Sekula AMD Zanatlija Yugo 55 17.169 750 8
6. 5 38 Marino Ivančić AMK Skok Racing Autobianchi A112 Ab. 17.591 1.172 6
7. 5 50 Željko Kelečić AK Dubrava Yugo 17.740 1.321 4
8. 5 39 Željko Lipušić AK INA Zagreb Zastava 750 17.917 1.498 3
9. 5 51 Martina Tuk AK Dubrava Yugo 19.165 2.746 2
10. 5 43 Ivica Šepić AK Rijeka
Palfinger
Yugo Koral 55 19.699 3.280 1
11. 5 41 Marijan Hihlik AK INA Zastava 750 20.608 4.189 -
12. 5 48 Ivan Bijelić AMK Skok Racing Zastava 750 22.266 5.847 -
13. 5 44 Aljoša Kinkela AMD Opatija Zastava 750 SC 24.072 7.653 -
14. 5 52 Matija Oštrec AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo 24.401 7.982 -
15. 5 32 Tvrtko Radovanović AK Velika Gorica Yugo Koral 25.833 9.414 -
16. 5 49 Petar Fable AMK Skok Racing Zastava 750 31.849 15.430 -
17. 5 55 Davor Nišević AK Dubrava Yugo 39.192 22.773 -
18. 5 37 Antun Drnovšek AMD Zanatlija Autobianchi A112 43.203 26.784 -
- 5 33 Aleksandar Radovanović AK Velika Gorica Yugo Koral odustao -
- 5 42 Denis Sandalj AMK Buzet Zastava 750 S odustao -
- 5 53 Dalibor Rumenjak AMD Zanatlija Zastava 128 odustao -
 
KLASA 6
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 6 12 Tomislav Tuk AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo 60 16.555 0 20
2. 6 30 Denis Krota AMD Matulji Racing Renault 5 GT Turbo 16.628 73 15
3. 6 18 Hrvoje Avanić AK INA Zagreb Yugo 1.6 16.854 299 12
4. 6 9 Cvetko Jaketić AK Klek Volkswagen Golf 16.878 323 10
5. 6 17 Ivica Brozović AK Klek Yugo 17.136 581 8
6. 6 23 Dario Ljubičić AK Dubrava Volkswagen Golf 17.549 994 6
7. 6 14 Dušan Grahek AK Klek Renault 5 GT Turbo 17.779 1.224 4
8. 6 21 Igor Šušković AK Dubrava Volkswagen Golf GTI 17.813 1.258 3
9. 6 27 Andrej Medić AK Dubrava Yugo 18.363 1.808 2
10. 6 29 Danijel Lukić AMD Matulji Racing Mazda 323 GTR 4WD 18.630 2.075 1
11. 6 15 Nenad Kolman AK Dubrava Volkswagen Golf 22.140 5.585 -
12. 6 22 Zoran Grabović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Opel Kadett 1.2 Turbo 25.669 9.114 -
13. 6 28 Dijana Ferković AK Dubrava Yugo 30.898 14.343 -
14. 6 16 Ljerko Žanić AK Klek Yugo 33.106 16.551 -
15. 6 10 Marko Palijan AK Dubrava
Dubrava Tuning
Fiat Uno Turbo i.e. 33.216 16.661 -
16. 6 25 Žarko Grbac AMD Opatija Yugo 60 40.486 23.931 -
- 6 13 Zlatko Barbić AK Dubrava
Dubrava Tuning
Yugo odustao -
- 6 19 Ivan Dropučić AK Dubrava Volkswagen Golf odustao -
- 6 11 Dejan Kopajtić AK Rijeka
Palfinger
Yugo odustao -
- 6 26 Igor Keser AK Dubrava Yugo odustao  -
 
KLASA 7
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 7 7 Jordan Matijašić AK Rijeka Autobianchi A112 Ab. 16.544 0 10
2. 7 5 Davor Fiket AK Delta Fiat Cinquecento Sp. 18.694 2.150 7,5
3. 7 6 Nedjeljko Poslončec AMD Zanatlija
Zanatlija
Škoda Felicia 1.3 LXi 19.087 2.543 6
4. 7 8 Dina Orešić AŠAK Udruž.Vozačice Škoda Felicia 1.3 LXi 23.893 7.349 5
 
KLASA 8
Poz. Kl. S.b. Vozač Klub/Tim Vozilo K.B. Zaostatak Bod.
1. 8 3 Ivan Jaranović AK Rijeka
T.Z.Grada Rijeke
Volkswagen Golf GTI 18.318 0 10
2. 8 1 Nenad Damarija AK Delta Ford Focus 2.0 16V 19.937 1.619 7,5
3. 8 4 Mario Jurišić AK Rijeka Fiat Ritmo Abarth 20.328 2.010 6
4. 8 2 Nataša Damarija AK Delta Ford Focus 2.0 16V 27.167 8.849 5
 
KLUBOVI
Poz. Klub Vozač 1 Vozač 2 Vozač 3 Bod.
1. AMK SKOK RACING 20 Ivan Černeha K2 20 Bojan Krota K1 6 Marino Ivančić K6 46
2. AMD ZANATLIJA 20 Mario Macan K3 12 Vedran Rzaunek K1 8 Alan Sekula K5 40
3. AK KLEK 20 Mijo Jurašić K5 10 Cvetko Jaketić K6 10 Dušan Balkovec K3 40
4. AK RIJEKA 15 Palmina Aljinović K1 15 Marin Petrić K3 10 Tomislav Šepić K5 40
5. AK DUBRAVA 20 Tomislav Tuk K6 10 Tomislav Tuk K2 8 Branko Semper K3 38
6. AK HBT RACING 15 Vedran Đukić K2 12 Miro Birt K5 4 Alen Starc K3 31
7. AMD MATULJI RACING 15 Denis Krota K6 10 Igor Črnac K4 1 Danijel Lukić K6 26
8. AMD OPATIJA 12 Tihomir Pašić K2 6 Denis Šverko K1 3 Mario Basan K1 21
9. AK DELTA 7,5 Nenad Damarija K8 7,5 Davor Fiket K7 5 Nataša Damarija K8 20
10. SAK SAMOBOR 12 Antun Laušin K3 6 Stjepko Cigit K3 - 18
11. AŠAK UDRUŽENE VOZAČICE 10 Renea Čubrić K1 5 Dina Orešić K7 3 Dina Orešić K3 18
12. AK VELIKA GORICA 15 Denis Šroler K5 - - 15
13. AK PULA-ROVINJ 8 Želimir Popović K1 7,5 Ivan Guštin K4 - 15,5
14. AK INA ZAGREB 12 Hrvoje Avanić K6 3 Željko Lipušić K5 - 15
15. AMD GROBNIK 4 Igor Vičević K2 - - 4
16. AMK SPLIT MOTORSPORT 4 Srećko Bura K1 - - 4
17. AMK DUGO SELO 2 Nedjeljko Orešić K3 - - 2
 
TIMOVI
Poz. Tim Vozač 1 Vozač 2 Vozač 3 Bod.
1. T.Z.GRADA RIJEKE 15 Palmina Aljinović K1 15 Marin Petrić K3 10 Ivan Jaranović K8 40
2. PALFINGER 20 Bojan Krota K1 10 Tomislav Šepić K5 1 Ivica Šepić K5 31
3. DUBRAVA TUNING 20 Tomislav Tuk K6 10 Tomislav Tuk K2 - 30
4. ZANATLIJA 20 Mario Macan K3 6 Nedjeljko Poslončec K7 - 26
 
Generalni sponzor HAKS-a: INA